






Najpopularniejszymi ubezpieczeniami pojazdu są: OC, AC, NNW oraz Assistance.
-
OC - zakres ubezpieczenia OC jest regulowany przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 r. i jest jednolity dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Dzięki ubezpieczeniu OC sprawca szkody (na mieniu / osobie) nie ponosi bezpośrednio kosztów naprawy szkody z własnych środków, lecz ze środków zakładu ubezpieczeń.
-
AC – ubezpieczenie autocasco chroni nasz pojazd w przypadku jego uszkodzenia na skutek nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z innym pojazdem, osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu. Ochroną ubezpieczeniową najczęściej są również objęte dodatkowe ryzyka takie jak: działanie osób trzecich (w tym również włamania), uszkodzenie lub utrata pojazdu wskutek zdarzeń losowych (powódź, zatopienie, uderzenie pioruna, pożaru, itp.). Pojazd z wyposażeniem dodatkowym może zostać również objęty ochroną w zakresie jego kradzieży lub jego części.
-
NNW – przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych w okresie objętym ubezpieczeniem w związku z ruchem pojazdu oraz: podczas wsiadania do pojazdu i wysiadania z pojazdu; podczas przebywania w pojeździe w przypadku zatrzymania pojazdu lub postoju pojazdu na trasie jazdy; podczas naprawy pojazdu na trasie jazdy; bezpośrednio przy załadowywaniu i rozładowywaniu pojazdu bądź przyczepy zespolonej z pojazdem.
-
Assistance – pomoc w przypadku stłuczki pojazdu lub jego awarii. Najczęściej assistance proponuje pomoc w postaci odholowania uszkodzonego pojazdu do najbliższego zakładu naprawczego. Bardziej rozbudowane produkty (najczęściej dodatkowo płatne) dodatkowo zapewnią: auto zastępcze na czas naprawy pojazdu; naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia; nocleg ubezpieczonych; kontynuowanie podróży samolotem / pociągiem do miejsca docelowego podróży.
Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?
Ubezpieczenie przeznaczone jest dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z 22 maja 2003 r. nakłada na posiadacza pojazdu mechanicznego obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. Pozostałe ubezpieczenia – AC, NNW, Assistance – są ubezpieczeniami dobrowolnymi.
Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?
-
Zakres ubezpieczenia Autocasco jest opisany w ogólnych warunkach poszczególnych zakładów ubezpieczeniowych. Należy przed zawarciem umowy dokładnie się z nimi zapoznać, ewentualnie wypytać ubezpieczyciela o interesujące nas kwestie. Do częstych przeoczeń przy zawieraniu polis AC są: wprowadzone udziały własne, franszyzy redukcyjne, wprowadzona amortyzacja części, pominięcie ryzyka kradzieży pojazdu lub jego wyposażenia.
-
Przy zawieraniu polisy OC w innym niż dotychczasowym zakładzie ubezpieczeń, należy wypowiedzieć starą polisę. Dokładne terminy i zasady wypowiadania polis OC reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z dn. 22 maja 2003 r. Nieprzestrzeganie wskazanych terminów w ustawie może doprowadzić do sytuacji, gdzie pojazd zostanie ubezpieczony podwójnie u dwóch różnych ubezpieczycieli. Wypowiedzenie polisy OC powinno być dostarczone do zakładu ubezpieczeń formie pisemnej.
-
Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim Klientom dodatkowe produkty i klauzule, które rozszerzają ochronę ubezpieczeniową pojazdu. takie jak np. ubezpieczenie ochrony prawnej czy też ubezpieczenie przewożonego bagażu.
Co może zostać objęte ochroną?
Przedmiotem ubezpieczenia mogą być: dom jednorodzinny, mieszkanie, rozumiane jako część budynku wielomieszkaniowego, wraz z pomieszczeniami przynależnymi (np. piwnica, garaż) a także mienie ruchome należące do Ubezpieczającego, stałe elementy nieruchomości. Bardzo często nieodłącznym elementem ubezpieczenia nieruchomości jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?
Ubezpieczenie skierowane jest do wszystkich osób posiadających nieruchomość lub ją użytkujących na podstawie pozostałych tytułów prawnych (umowa najmu, użyczenia, itp.). Częstą praktyką jest ubezpieczanie samych ruchomości domowych bez ubezpieczania nieruchomości – w szczególności gdy osoby użytkujące daną nieruchomość nie są jej właścicielami, a jedynie najemcami.
Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?
-
OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem niezwykle istotnym. Dobór odpowiednio wysokiej sumy gwarancyjnej może uchronić nas w przyszłości od nieprzyjemnych konsekwencji finansowych związanych z koniecznością naprawienia szkody wyrządzonej osobie trzeciej, takich jak np.: naprawienie szkód sąsiadowi za zalanie mieszkania.
-
Przy zakupie nieruchomości na kredyt banki wymagają od kredytobiorców ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Nierzadko kredytobiorcy zapominają, że podstawowe ubezpieczenie murów nie zapewnia im kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej i częstym przeoczeniem jest brak ubezpieczenia stałych elementów mieszkania jak i ruchomości domowych.
Co może zostać objęte ochroną?
Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego i osób bliskich za szkody powstałe w okresie ubezpieczenia wskutek wykonywania przez nich czynności życia prywatnego. Za czynności życia prywatnego uważane są: czynności związane z posiadaniem i użytkowaniem przez Ubezpieczającego i osoby bliskie lokalu lub budynku mieszkalnego; opiekę nad dziećmi oraz innymi osobami zamieszkałymi wspólnie z Ubezpieczającym za których czyny Ubezpieczający lub osoba bliska ponosi odpowiedzialność z mocy prawa; posiadanie przez Ubezpieczającego lub osoby bliskie zwierząt domowych; rekreacyjne uprawianie sportu; używanie pojazdów bez własnego napędu (które nie podlegają rejestracji w rozumieniu prawa o ruchu drogowym oraz wózki inwalidzkie, dziecięcych); używanie jednostek pływających (kajaki wodne, rowery wodne, deski surfingowe, itp.) z wyjątkiem sytuacji gdy są one użytkowane bez odpowiednich uprawnień; spowodowanie wypadku drogowego w charakterze przechodnia.
Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem skierowanym do każdej osoby chcącej zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed roszczeniami wynikłymi z wykonywania czynności życia prywatnego.
Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?
Należy wybrać przede wszystkim odpowiednio wysoką sumę gwarancyjną, gwarantującą zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami. Spowodowanie wypadku drogowego w charakterze przechodnia powoduje stosunkowo niewielkie szkody na mieniu (np. rozbity samochód) lecz szkody na osobie (kierowca rozbitego pojazdu ma poważne urazy ciała i wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji) są już znacznie większe.
Zakłady ubezpieczeń proponują ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zazwyczaj przy ubezpieczaniu nieruchomości. W zależności od ubezpieczyciela, zakres terytorialny ochrony może być „przyczepiony” jedynie do lokalizacji w której ubezpieczona jest nieruchomość lub może być „przyczepiony” do danej osoby (niektórzy ubezpieczyciele proponują ochronę ubezpieczeniową na cały świat z wyjątkiem USA i Kanady).
Co może zostać objęte ochroną?
koszty leczenia i usługi assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, OC, bagaż podróżny i sprzęt sportowy, koszty odwołania uczestnictwa w imprezie zagranicznej
Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?
ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych i do pracy, a także dla firm wysyłających pracowników w podróż służbową
Ubezpieczenia majątku
-
Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk
Jest to ubezpieczenie obejmujące swoim zakresem mienie Ubezpieczonego od wszystkich zdarzeń z wyjątkiem zdarzeń wyłączonych z zakresu ubezpieczenia w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
-
Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych
Jest to ubezpieczenie obejmujące swoim zakresem mienie Ubezpieczonego od ognia i innych zdarzeń losowych wymienionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
-
Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku
Zakres tego ubezpieczenia poza wypłatą odszkodowania za skradzione mienie pokrywa także koszty remontu pomieszczeń w przypadku dewastacji mienia oraz koszty naprawy zabezpieczeń (np. zamków, alarmów).
-
Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia
Ubezpieczeniem tym objęte są szkody w np. szybach wystawowych, lampach, plafonach, reklamach świetlnych itp.
-
Ubezpieczenie gotówki w lokalu i transporcie
Ubezpieczeniem pokryte są środki pieniężne, które znajdują się w lokalu ubezpieczonego, a także środki pieniężne podczas ich przewożenia do banku.
-
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego
Sprzęt elektroniczny objęty jest ubezpieczeniem od ognia i innych zdarzeń losowych.
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej
-
Ubezpieczenie OC deliktowej
OC deliktowe obejmuje szkody wyrządzone przez ubezpieczonego osobom trzecim czynem niedozwolonym.
-
Ubezpieczenie OC kontraktowej
Podstawą odpowiedzialności kontraktowej jest niewykonanie lub niewłaściwe wykonanie określonego zobowiązania (kontraktu). Jeżeli jakieś nieprawidłowości w wykonaniu tego zobowiązania spowodują zaistnienie szkody po jednej ze stron, ma ona prawo domagać się jej naprawienia.
-
Ubezpieczenie OC za produkt
OC za produkt obejmuje szkody wyrządzone przez produkt wprowadzony do obrotu przez Ubezpieczonego
-
Ubezpieczenie OC przewoźnika
Ubezpieczeniem tym objęta jest działalność przewoźnika z tytułu zawartych umów o przewóz mienia.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą przykładową ofertą -OFERTA
-
Ubezpieczenie OC zawodowej
Zakresem ubezpieczenia objęte są szkody powstałe w związku z wykonywaniem zawodu np. lekarza, brokera, adwokata
-
Ubezpieczenie OC spedytora
Ubezpieczeniem tym objęta jest działalność spedytora z tytułu zawartych umów o spedycji.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą przykładową ofertą -OFERTA
-
Ubezpieczenie OC członków zarządu spółek kapitałowych
OC członków zarządu pozwoli zabezpieczyć sie przed roszczeniami wierzycieli lub właścicieli spółki kapitałowej z tytułu nienależytego wykonywania obowiązków zarządu.
Ubezpieczenia komunikacyjne
-
Ubezpieczenie OC komunikacyjne
Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, którego zakres regulowany jest ustawą o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że w każdym zakładzie ubezpieczeń obowiązują takie same warunki ubezpieczenia
-
Ubezpieczenie AC
Ubezpieczenie to pokrywa koszty naprawy pojazdów w przypadku ich uszkodzenia, natomiast w przypadku kradzieży wypłaca Ubezpieczonemu odszkodowanie zazwyczaj w wysokości wartości rynkowej pojazdu.
-
Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów
Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów danego pojazdu.
-
Ubezpieczenie Assistance
Ubezpieczenie assistance może pokrywać koszty holowania pojazdu w kraju, za granicą, koszty pomocy drogowej, zakwaterowania w hotelu na czas naprawy czy nawet dowozu paliwa.
-
Programy flotowe
Są to programy ubezpieczeniowe dedykowane konkretnej flocie pojazdów. Negocjowane są one indywidualnie z uwzględnieniem specyfiki danej floty oraz Klienta. Mogą one zawierać wiele odstępstw od standardowych warunków ubezpieczenia, ujednolicone stawki. Pozwalają na efektywniejsze zarządzanie dużymi flotami pojazdów.
Ubezpieczenia mienia podczas transportu – CARGO
-
Ubezpieczenie mienia w transporcie krajowym
Ubezpieczenie to pokrywa szkody powstałe w mieniu Ubezpieczonego lub mieniu osób trzecich przewożonych na ryzyko Ubezpieczonego w kraju transportem lądowym, morskim jak i lotniczym. Zakres ubezpieczenia obejmuje uszkodzenia, kradzież, zniszczenie, zaginięcie towaru.
-
Ubezpieczenie mienia w transporcie międzynarodowym
Ubezpieczenie to pokrywa szkody powstałe w mieniu Ubezpieczonego lub mieniu osób trzecich przewożonych na ryzyko Ubezpieczonego transportem międzynarodowym lądowym, morskim jak i lotniczym. Zakres ubezpieczenia obejmuje uszkodzenia, kradzież, zniszczenie, zaginięcie towaru.
Ubezpieczenia techniczne
-
Ubezpieczenia budowlano – montażowe
Ubezpieczeniem pokryte są wszystkie ryzyka budowy lub ryzyka montażu w mieniu wykonawcy, inwestora a także w mieniu otaczającym.
-
Ubezpieczenie maszyn od awarii
Ubezpieczeniem objęte są wszelkie szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu przedmiotu ubezpieczenia zaistniałe na skutek nagłego i nieprzewidzianego zdarzenia, z zastrzeżeniem wyłączeń zawartych w ogólnych warunkach ubezpieczenia bądź polisie.
-
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego
Sprzęt elektroniczny ubezpieczany jest nie tylko w zakresie zdarzeń losowych, t.j. ognia, uderzenia pioruna, wybuchu, zalania itp., ale także ubezpieczone są skutki takich zdarzeń jak przepięcia, upadek podczas przenoszenia, kradzież i inne.
Ubezpieczenia finansowe
-
Ubezpieczenie kredytów kupieckich
Ubezpieczenie to pozwoli zabezpieczyć się przed niewypłacalnością lub bankructwem kontrahentów.
-
Ubezpieczenie utraty zysku
Ubezpieczenie to pokrywa koszty stałe oraz utracony zysk firmy w związku z brakiem możliwości działania z powodu zdarzenia szkodowego objętego ubezpieczeniem w ramach polisy ubezpieczenia majątku.
Ubezpieczenia rolnicze
-
Ubezpieczenie upraw i zwierząt
Ubezpieczenie upraw obejmuje szkody w uprawach wyrządzone przez opady atmosferyczne, huragan, czy przymrozki a także zwierzęta hodowlane od padnięcia, uboju z konieczności czy tez ognia i innych zdarzeń losowych.
-
Ubezpieczenie budynków
Jest to obowiązkowe lub dobrowolne ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
-
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Jest to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotów prowadzących gospodarstwo rolne.
Ubezpieczenia turystyczne
-
Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą
Ubezpieczenie to obejmuje miedzy innymi koszty leczenia, koszty ratownictwa, koszty wynajęcia adwokata, a także odpowiedzialność cywilną Ubezpieczonych podczas służbowych podróży zagranicznych.
Ubezpieczenia ochrony prawnej
Ubezpieczenie to pokrywa koszty wynajęcia pełnomocnika do reprezentowania interesów ubezpieczonego przed sądem
Ubezpieczenie życia i zdrowia
-
Grupowe ubezpieczenie na życie
Jest to ubezpieczenie przygotowywane dla grupy pracowników Ubezpieczającego, zapewniające szerszy niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego zakres ubezpieczenia przy niskiej stosunkowo niskiej składce
-
Grupowe ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z prywatnej służby zdrowia. Program przygotowywany jest dla grupy pracowników Ubezpieczającego i wykorzystując liczebność grupy zapewnia szerszy niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego zakres ubezpieczenia przy stosunkowo niskiej składce
-
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie to daje Ubezpieczonemu możliwość uzyskania odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku – za 1% uszczerbku 1% sumy ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o koszty rehabilitacji, koszty leczenia itd.
Ubezpieczenie upraw i zwierząt
Ubezpieczenie upraw obejmuje szkody w uprawach wyrządzone przez opady atmosferyczne, huragan, czy przymrozki a także zwierzęta hodowlane od padnięcia, uboju z konieczności czy tez ognia i innych zdarzeń losowych.
Ubezpieczenie budynków
Jest to obowiązkowe lub dobrowolne ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Jest to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotów prowadzących gospodarstwo rolne.
23 689 12 00
INFOLINIA


